uždaryti

Hurgada - vienas seniausių kurortų. Čia turizmas vystosi jau apie 40 metų. Kadaise čia buvo tik nedidelis žvejų kaimelis, o dabar jau nemažas miestas. Čia yra daugybė ne tik pačios įvairiausios kategorijos ir lygio viešbučių, bet taip pat nemažai pramogų. Dienos metu net ir atvykę nebe pirmą kartą galite leistis į jūrinę kelionę, kad pasigrožėti povandeniniu Raudonosios jūros pasauliu, pasimėgauti saulės spinduliais. Vakarais galite paskanauti karkadė, kavos, jūros gėrybių ar maisto vietiniuose restoranuose. Vakarus taip pat galite leisti vaikščiodami įrengtomis pėsčiųjų promenadomis, naujuoju Hurgados uostu, lankydamiesi ir derėdamiesi tūkstančiuose parduotuvėlių. Vėliau vakare galite šėlti pačiose įvairiausiose diskotekose. Čia paskutiniu metu darosi populiaru ne tik atostogauti viešbučiuose, bet ir nuomotis butus ar apartamentus ilgesniam laikui. Iš Hurgados puikus susisiekimais tarpmiestiniais autobusais su visu Egiptu.


 

 

Egipto Arabų respublika (Egiptas, جمهوريّة مصر العربية) yra šiaurės rytų Afrikos valstybė. Egiptiečiai yra gausiausia šiaurės rytų Afrikos tauta. Egiptas garsus senųjų civilizacijų palikimu ir pasaulinio masto istoriniais paminklais: piramidėmis, sfinksu, šventyklomis ir faraonų kapais. Šiandien Egiptas yra svarbus politinis ir kultūrinis arabų pasaulio centras.
Arabiškas Egipto pavadinimas Mişr yra semitiškos kilmės ir reiškia „šalis“ arba „valstybė“. Senovės egiptiečiai savo šalį vadino „Msr“ (žemė, šalis) arba „Kemet“ (juodas). Graikiškasis pavadinimas Aigyptos kilo iš senovės egiptiečių Chet Ka Pta – „Pta sielos rūmai“.
Egiptas suskirstytas į 26 muhafazas - provincijas
Sienų ilgis: 2689 km (iš jų 11 km su Gazos ruožu, 255 km su Izraeliu, 1150 km su Libija, 1273 km su Sudanu). Pakrantės ilgis – 2450 km.
Aukščiausias taškas – Katerinos kalnas (2629 m), žemiausias taškas – Al-Kattara (-133 m).

Ypač svarbus vaidmuo šalies ekonomikoje tenka turizmui. Šalį kasmet aplanko apie 7 mln. užsienio turistų, iš kurių Egiptas gauna apie 10 mlrd. JAV dolerių pajamų.

Nilo slėnyje klesti žemdirbystė. Dėkingas klimatas leidžia Egiptui pateikti žemės ūkio produktus Europos ir kitoms rinkoms ne sezono metu. Todėl žemdirbiai raginami pradėti auginti vynuoges be kauliukų, melionus, mango vaisius ir braškes. Taip pat didinamas dėmesys šviežioms datulėms, česnakui, džiovintiems svogūnams, saulėje džiovintiems pomidorams, razinoms, skintoms gėlėms, dekoratyviniams augalams. Po 2011 m.

Sostinė - Kairas

Valstybinė kalba - arabų

Plotas - 1001450 kv.km

Valiuta - Egipto svaras