uždaryti

Ši kelionė yra skirta norintiems susipažinti su visiškai kitokiu Egiptu. Tik nedaugelis gali pasigirti, kad matė tikrąją dykumą toje vietoje, kur kasdien nesuvažiuoja masės žmonių, kur galima pabūti vieniems ir grožėtis neaprėpiamais horizontais, įspūdingomis gamtos sukurtomis formomis. Šios kelionės programa yra pritaikyta kelių tipų keliautojams, kurie netgi vykdami kartu vienas kitą papildo, o ne trukdo. Pirmiausia tai fotografijos mėgėjus turėtų sudominti ne tik plačiai akimis matomi toliai, tačiau ir smulkesni objektai, kurių taip paprastai išvysti nelabai pavyksta: ereliai, fenekai, gyvatės, driežai, kristalai, augalai. Kelionės eigoje aplankome ir skirtingo gyvenimo būdo vietas, todėl kartais galima užfiksuoti beduinų ar berberų gyvenimo akimirkas, nykstančius istorijos paminklus arba didingus architektūros ir religijos monumentus - mečetes Aleksandrijoje ar Kaire, bažnyčias ar vienuolynus. Ieškantys dvasinio poilsio taip pat nenusivils, nes kelionės maršrute yra daug vietų, kuriose galima praktikuoti meditaciją ir jogą. Tai gali būti kuri nors kopa, kalnas, druskos ežero krantas, Orakulo šventykla Syvos oazėje ar tiesiog palmių giraitė.

Kelionės programa

1 diena. Atvykimas į Hurgadą, Pervežimas į 3* viešbutį Hurgados regione. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

2 diena. Ryte išvykimas link Luksoro. Registruojamės 3* viešbutyje Luksore. Laisva popietė, kurios metu galima papildomai užsisakyti norimas ekskursijas ar tiesiog pasivaikščioti po Luksoro miestą - buvusius senovės Tėbus. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Labai anksti ryte esant galimybei galite užsisakyti skrydį karšto oro balionu virš Vakarinio Nilo kranto. Po pusryčių viešbutyje autobusu išvykstame į dykumos gilumą pro Khargos oazę link Dakhlos oazės. Netoli Khargos oazės galime aplankyti Ibiui skirtą šventyklą*, kuri yra gerai išsilaikiusi ir kaip manoma statyta prieš maždaug 7 tūkst. metų. Pravažiuojame Bagawat*, kur yra 260 ankstyvųjų krikščionių kapaviečių. Vakarop atvykstame į Dakhla oazę ir registruojamės 2* viešbutyje. Vakarienė ir Nakvynė Dakhlos oazėje.

4 diena. Po lengvų pusryčių viešbutyje pajudame link Farafros oazės. Pakeliui aplankome El Qasr miestelį - įtvirtinimus. Tai tarsi muziejus po atviru dangumi, statytas iš smėlio ir dumblo plytų. Galima pasivaikščioti po jį ir išvysti senąją mečetę, malūną, aliejaus spaudyklą, Korano mokyklą, kalėjimą. Sustoję Farafroje ir kiek pailsėję persėdame į visureigius, nes tolimesnės kelionės nemaža dalis  bus smėlynuose. Farafra - jau kiek didesnė oazė. Čia matosi vešlesni vaismedžių, datulinių palmių sodai, daržai. Kai kur galima netgi pasimėgauti karštomis versmėmis. Laikas išsukti iš asfaltuoto kelio ir patenkate į Baltosios Dykumos nacionalinį parką. Prieš akis išnyra pačios įvairiausios kreidos monolito formos. Populiariausios gamtos statulos - grybas, viščiukas, erelis. Ant didesnių ar mažesnių kalvų galima pakilti ir ruoštis palydėti saulę. Šalia baltųjų figūrų yra įrengiama stovykla nakvynei. Beduinai paruošia vakarienę ir gardžios arbatos. Tuo tarpu visą laisvą laiką galima skirti sau. Nusileidus saulei neapsakomas žvaigždėtas dangus tarsi pakimba tiesiai virš galvų ir pasigirsta fenekų cypsėjimas - lapės užuodžia gaminto maisto kvapą. Tačiau tai yra baikštūs gyvūnai. Vakarienė ir nakvynė stovykloje dykumoje miegmaišiuose.


5 diena. Po lengvų pusryčių stovykloje važiuojame link Juodosios dykumos ir Baharijos oazės. Juodos spalvos dykumai suteikia bazaltas. Pravažiuojame pro Wadi el Agabat slėnį, kur kalnai įsilieja į smėlio kopas ir kalkakmenio uolas. Užkopiame į Krištolo kalną. Dienos eigoje esant galimybei pasimėgausite karštomis versmėmis. Atvykę į Baharijos oazę ir jos sostinę Bawiti turėsite šiek tiek laisvo laiko pasivaikščioti po miestelį, aplankyti parduotuvėles, kur galima įsigyti beduinų gamybos avies vilnos pledų ar kilimų. Vakarienė ir nakvynė Baharijoje 2* viešbutyje arba stovykloje.

   

6 diena. Po pusryčių ruošiamės kelionei visureigiais per smėlio jūrą iki Syvos oazės. Pakeliui galima grožėtis didžiulėmis smėlio kopomis, druskos ežerais, važiuosime Kataros žemumos pakraščiu. Pirmoji žemumos dalis - Sitra, kurioje yra beveik 20 km ilgio druskos ežeras, vėliau pasieksime Al Nuwaymisa žemumą, kurioje yra karavano narių kapavietės. Dar kiek toliau yra Al Bahrain dalis. Čia yra apleista gyvenvietė. Olose iškirstos kapavietės. Prieš pasiekdami Syvos oazę stabtelsime Al Arag vietovėje. Įsikuriame viešbutyje Syvoje. Vakarienė ir nakvynė.

     

7 diena. Po pusryčių lankysime apylinkėse. Šali miestelio griuvėsiai. Po keleto smarkaus lietaus periodų šis miestelis praktiškai sugriuvo ir tik kur ne kur liko gyventi žmonės. Galima užlipti į mirusiųjų kalną*, kuriame yra daugybė romėniškojo periodo kapaviečių. Pagal galimybę maudynės Kleopatros baseine. Taip galėsime aplankyti Amono ir Orakulo šventyklas*. Šioje vietoje Aleksandrui Makedoniečiui Orakulo žyniai išpranašavo jo ateitį. Vėliau visureigiais išvažiuosime į smėlio jūrą, kuri supa oazę. Stabtelėsime maudynėms prie Bir Wahid ir galiausiai nuvyksime iki Birket Siwa ežero, kur yra Fatnas sala. Čia galima pailsėti ar paplaukioti. Vakare Syvoje galima įsigyti  nepaprasto skonio vietoje išaugintų ir paruoštų alyvuogių, datulių, austų avies ar kupranugario vilnos pledų ar kilimų, apsilankyti pas vietinį vaistininką - žolininką, kur parduodami tik natūralūs tepalai, aliejai ar milteliai. Vakarienė ir nakvynė Syvoje.

 

8 diena. Po ankstyvų pusryčių išvykstame link Aleksandrijos - Aleksandro Makedoniečio įkurto miesto. Lankysimės prie Kaitbėjaus forto*. Yra ir dabar ginčijamasi ar tai nebuvo vieno iš pasaulio stebuklų - Aleksandrijos švyturio vieta. Vėliau pasigrožėsime Montazos parku* ir lengvai atsikvėpsime tarp palmių. Čia taip pat yra buvusi karalių ir prezidento vasaros rezidencija. Po pietų galima apsilankyti Aleksandrijos bibliotekoje*. Registruojamės viešbutyje ir laisvas laikas, kurio metu galima pasivaikščioti Viduržemio jūros pakrante, aplankyti El Mursi Abu Abbas mečetę, paskanauti šviežiai spaustų sulčių. Nakvynė 3* viešbutyje Aleksandrijoje.

         

9 diena. Po pusryčių viešbutyje lankysimės Kom el Shokafa* - romėniškosiose katakombose. Čia buvo visiškai atsitiktinai surastas požeminis šulinio formos nekropolis. Pamažu išvažiuojame link Egipto sostinės - Kairo. Pakeliui užvažiuosime į vienus žymiausių Wadi Natrun vienuolynus. Ne į visus galima patekti, nes kai kuriuose vienuolių bendruomenės ypač uždaros. Šie vienuolynai primena didžiules tvirtoves, kurių sienos kadaise saugojo nuo beduinų ir berberų genčių puldinėjimų. Dabar čia veši sodai. Vakarop atvykstame į Kairą ir registruojamės 3* viešbutyje. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

10 diena. Po pusryčių važiuojame link krikščioniškojo - koptiško Kairo. Čia kadaise buvo Babilono Egipte tvirtovės sienos, iš kurių dabar likę tik du bokštai ir sienų fragmentai. Ant vieno iš jų vėliau buvo pastatyta apvali šv. Jurgio bažnyčia. Virš vandens vartų buvo pastatyta Mergelės Marijos bažnyčia, kuri dar vadinama kabančiąja (El Muallaqa). Viena seniausių bažnyčių Egipte - Abu Serga. Čia kaip manoma slėpėsi šventoji šeima, kuomet buvo pabėgusi į Egiptą. Vėliau važiuosime link islamiškosios miesto dalies - Khan el Khalili kvartalų. Čia jau XIV a. buvo pastatyti prekybiniai kvartalai, galima išvysti daug miestą juosusios sienos vartų. Kvepalų gatvėje siūlomi aliejiniai kvepalai, kitose gatvelėse buities rakandai, baldai, metaliniai ir spalvoto stiklo šviestuvai, odiniai pufai, žalvariniai padėklai. Taip pat juvelyrikos gatvelėje galima akį paganyti tarp krūvos auksinių apyrankių, grandinėlių ir žiedų. Paėjus kiek atokiau yra neseniai restauruotos mamliukų laikotarpiu statytos mečetės ir medresės, kiek toliau senieji gyvenamieji namai, įspūdingai dekoruotos vandens cisternos. Šiuose kvartaluose Huseino aikštėje galima atsikvėpti ir pasimėgauti arbata su mėtom ar turkiškos kavos puodeliu. Įėjus giliau tarp parduotuvėlių galima patekti į seniausią - visą parą veikiančią kavinę El Fishawi. Čia mėgo laiką leisti žymiausias egiptiečių novelistas Naguib Mahfouz. Būtent apie šią vietą supančius kvartalus daugiausia kalbama jo trijų dalių novelėje Kairo trilogija. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

           

11 diena. Po pusryčių važiuojame į Fajumo oazę. Čia lankysimės Wadi el Hitan* - banginių slėnyje. Prieš milijonus metų čia tyvuliavo jūra, o dabar likę tik banginių ir kitų žuvų fosilijos. Ši vietovė įtraukta į UNESCO organizacijos paveldo ir saugomų objektų sąrašą. Netoliese Wadi Ryan slėnyje yra iš vieno į kitą įtekantys ežerai bei susidaręs krioklys ir aplinkui nemažai buvusių jūros salų, o šiuo metu tiesiog kalnų, kurie gamtovaizdį daro dar įspūdingesniu. Pietūs Fajumo apylinkėse. Galima pakilti ant Mudawara kalvos ir pasigrožėti vidury dykumos mėlynuojančio ežero panorama. Grįžtame į Kairą. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje. 

              

12 diena. Po pusryčių važiuojame link Hurgados kurorto. Pakeliui esant galimybei užvažiuojame į Raudonosios jūros vienuolynus - švento Pauliaus ir švento Antonijaus. Registruojamės 3* viešbutyje Hurgados regione. Laisvas laikas, vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

13 diena. Poilsis Hurgados regione. Nakvynė viešbutyje.

14 diena. Poilsis Hurgados regione. Nakvynė viešbutyje.

15 diena. Išvykimas į Hurgados oro uostą.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Visi programoje numatyti pervežimai
4 nakvynės 3* viešbutyje Hurgados regione su viskas įskaičiuota maitinimo sistema

1 nakvynė 3* viešbutyje Luksore su vakariene ir pusryčiais
1 nakvynė Dakhlos oazėje 2* viešbutyje su pusryčiais.
1 nakvynė stovyklavietėje miegmaišiuose Baltojoje Dykumoje su vakariene ir pusryčiais
1 nakvynė Baharijos oazėje 2* viešbutyje su pusryčiais
2 nakvynės 2* viešbutyje Syvos oazėje su pusryčiais
3 nakvynės 3* viešbutyje Kaire su vakariene ir pusryčiais
1 nakvynė 3* viešbutyje Aleksandrijoje su pusryčiais
Maitinimas pagal programą

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Skrydis Vilnius - Hurgada - Vilnius
Egipto viza
Arbatpinigiai (apie 70 JAV dolerių asmeniui)
* pažymėti mokami objektai (apie 40 JAV dolerių)
Sveikatos draudimas
Gėrimai pietų ir vakarienių metu

Galimos papildomos pramogos ir ekskursijos laisvu laiku Luksore:
Karnako šventykla,
Luksoro šventykla,
Karalių slėnis,
skrydis karšto oro balionu

Galimos papildomos pramogos ir ekskursijos laisvu laiku Kaire:
Vakarinis kruizas - vakarienė Nilu,
pasikėlimas į Kairo bokštą,
šviesos ir lazerių šou prie Gizos piramidžių,
pasiplaukiojimas Nilo upe Kaire

Galimos papildomos pramogos ir ekskursijos laisvu laiku Hurgadoje:
išvyka laivu paviršiniam nardymui (privatus laivas, skirtas tik grupei),
išvyka laivu aplankant Giftuno salą,
išvyka laivu aplankant Rojaus salą,
giluminis nardymas,
miesto turas - apsipirkimas (prieskoniai, vaisiai, gydomieji aliejai)