uždaryti

Kemèras (Kemer) – kurortinis miestas pietvakarių Turkijoje, prie Viduržemio jūros, 42 km į pietvakarus nuo Antalijos. To paties pavadinimo rajono centras. 19,1 tūkst. gyventojų (2009 m.). Miesto ekonomikos pagrindą sudaro turizmas.

Kemeras yra istoriniame Likijos regione, Tauro kalnų papėdėje. Uolos Kemero pakrantėje keliose vietose siekia jūrą. Žiemos mėnesiais jau 16 val. saulė gali pasislėpti už Tauro kalnų. Nuo miesto centro iki pat jūros yra pėsčiųjų zona, kurioje išsidėsčiusi gausybė krautuvėlių. Smėlėtų pliažų Kemere nėra. Pakrantė yra padengta stamboku žvyru, kai kur akmenuota.

Turistus Kemere traukia natūrali gamta; jūra, kalnai ir pušynas jungiasi į harmoningą visumą. Pakrantė nuo Beldibi iki Tekirovos sudaryta iš žmogaus mažai paliestų įvairaus dydžio paplūdimių, daugiausia akmenuotų, o ne smėlėtų. Dėl patogaus susisiekimo, gerų komunikacijų ir kitų paslaugų Kemeras užima didelę dalį Antalijos regiono viešbučių rinkos, pritraukia daug turistų iš užsienio – Vokietijos, Nyderlandų, o pastaruoju metu daugiausia turistų atvyksta iš Rusijos.

Turistai apgyvendinami įvairiausių tipų viešbučiuose – nuo kuklių šeimyninių pensionatų iki prabangių penkių žvaigždučių apartamentų. Pačiame Kemero kurorte yra daug diskotekų po atviru dangumi kur galima šėlti visą naktį. Netoliese gausu lankytinų vietų: istoriniai Faselio, Demre, Simenos, Kekovos miestai, Olympos kaimelis, kuriame nameliai ant polių ar medžiuose, Tahtali kalnas, Beldibio kanjonas, Chimeros kalnas ir daugybė kitų.