uždaryti

Taba (ar. طابا , hebr. טאבה) nedidelis Egipto miestelis, įsikūręs šalies šiaurės rytuose ir Sinajaus pusiasalio rytinėje dalyje. Tabos miestelis yra pasienyje su Izraeliu. Labiau žinomas Tabos regionas, kuriame yra vieni geriausių viešbučių šalyje, priklausančių ir tarptautiniams tinklams: Intercontinental, Marriott, Movenpick, Sonesta ir kt. Šiame regione nėra didelių miestų ar kurortų, todėl jis vilioja ramaus poilsio mėgėjus. Tarp Tabos ir Nuveibos miestelių yra stovyklos, kuriose gyvenimo sąlygos yra labai elementarios ir asketiškos, todėl šios stovyklos vilioja nardytojus, dvasinius ieškotojus ir kitus, norinčius pabėgti nuo miesto šurmulio.

Poilsiaujantiems Tabos regione atsiveria puiki galimybė aplankyti visame pasaulyje žinomas vietas: Petrą (Jordanijos Hašemitų karalystė) Jeruzalę ir pakeliui Negyvąją jūrą (Izraelis), Betliejų (Palestinos kontroliuojama teritorija). Nuo čia taip pat netoli Spalvotasis kanjonas, Mozės kalnas ir šv. Kotrynos vienuolynas.

Turėkite omeny, kad čia nėra didelio kurorto, naktinių klubų ir dažnai už viešbučio teritorijos - tiesiog dykuma.


 

Egipto Arabų respublika (Egiptas, جمهوريّة مصر العربية) yra šiaurės rytų Afrikos valstybė. Egiptiečiai yra gausiausia šiaurės rytų Afrikos tauta. Egiptas garsus senųjų civilizacijų palikimu ir pasaulinio masto istoriniais paminklais: piramidėmis, sfinksu, šventyklomis ir faraonų kapais. Šiandien Egiptas yra svarbus politinis ir kultūrinis arabų pasaulio centras.
Arabiškas Egipto pavadinimas Mişr yra semitiškos kilmės ir reiškia „šalis“ arba „valstybė“. Senovės egiptiečiai savo šalį vadino „Msr“ (žemė, šalis) arba „Kemet“ (juodas). Graikiškasis pavadinimas Aigyptos kilo iš senovės egiptiečių Chet Ka Pta – „Pta sielos rūmai“.
Egiptas suskirstytas į 26 muhafazas - provincijas
Sienų ilgis: 2689 km (iš jų 11 km su Gazos ruožu, 255 km su Izraeliu, 1150 km su Libija, 1273 km su Sudanu). Pakrantės ilgis – 2450 km.
Aukščiausias taškas – Katerinos kalnas (2629 m), žemiausias taškas – Al-Kattara (-133 m).

Ypač svarbus vaidmuo šalies ekonomikoje tenka turizmui. Šalį kasmet aplanko apie 7 mln. užsienio turistų, iš kurių Egiptas gauna apie 10 mlrd. JAV dolerių pajamų.

Nilo slėnyje klesti žemdirbystė. Dėkingas klimatas leidžia Egiptui pateikti žemės ūkio produktus Europos ir kitoms rinkoms ne sezono metu. Todėl žemdirbiai raginami pradėti auginti vynuoges be kauliukų, melionus, mango vaisius ir braškes. Taip pat didinamas dėmesys šviežioms datulėms, česnakui, džiovintiems svogūnams, saulėje džiovintiems pomidorams, razinoms, skintoms gėlėms, dekoratyviniams augalams. Po 2011 m.

Sostinė - Kairas

Valstybinė kalba - arabų

Plotas - 1001450 kv.km

Valiuta - Egipto svaras