uždaryti

Šarm el Šeichas - Egipto kurortas, išsidėstęs Egipto šiaurės rytuose - Sinajaus pusiasalyje, Raudonosios jūros pakrantėje. Ilgą laiką Šarm el Šeichas buvo lankomas ir čia ilsėdavosi vien turistai iš Italijos, tačiau laikui bėgant jį pamėgo ir kitų šalių turistai. Šalia yra vieni gražiausių koralinių rifų, todėl dauguma viešbučių gali pasiūlyti tiesioginį priėjimą prie koralų. Netoliese yra Ras Mohamedo nacionalinis parkas, siūlantis puikias nardymo sąlygas bei Dahabo miestelis, kuris idealiai tinka nardymo mėgėjams.
Šarm el Šeiche gausus pasirinkimas restoranų, kavinių, užkandinių. Taip pat norintys pašėlti gali apsilankyti diskotekose.

 

 

Egipto Arabų respublika (Egiptas, جمهوريّة مصر العربية) yra šiaurės rytų Afrikos valstybė. Egiptiečiai yra gausiausia šiaurės rytų Afrikos tauta. Egiptas garsus senųjų civilizacijų palikimu ir pasaulinio masto istoriniais paminklais: piramidėmis, sfinksu, šventyklomis ir faraonų kapais. Šiandien Egiptas yra svarbus politinis ir kultūrinis arabų pasaulio centras.
Arabiškas Egipto pavadinimas Mişr yra semitiškos kilmės ir reiškia „šalis“ arba „valstybė“. Senovės egiptiečiai savo šalį vadino „Msr“ (žemė, šalis) arba „Kemet“ (juodas). Graikiškasis pavadinimas Aigyptos kilo iš senovės egiptiečių Chet Ka Pta – „Pta sielos rūmai“.
Egiptas suskirstytas į 26 muhafazas - provincijas
Sienų ilgis: 2689 km (iš jų 11 km su Gazos ruožu, 255 km su Izraeliu, 1150 km su Libija, 1273 km su Sudanu). Pakrantės ilgis – 2450 km.
Aukščiausias taškas – Katerinos kalnas (2629 m), žemiausias taškas – Al-Kattara (-133 m).

Ypač svarbus vaidmuo šalies ekonomikoje tenka turizmui. Šalį kasmet aplanko apie 7 mln. užsienio turistų, iš kurių Egiptas gauna apie 10 mlrd. JAV dolerių pajamų.

Nilo slėnyje klesti žemdirbystė. Dėkingas klimatas leidžia Egiptui pateikti žemės ūkio produktus Europos ir kitoms rinkoms ne sezono metu. Todėl žemdirbiai raginami pradėti auginti vynuoges be kauliukų, melionus, mango vaisius ir braškes. Taip pat didinamas dėmesys šviežioms datulėms, česnakui, džiovintiems svogūnams, saulėje džiovintiems pomidorams, razinoms, skintoms gėlėms, dekoratyviniams augalams. Po 2011 m.

Sostinė - Kairas

Valstybinė kalba - arabų

Plotas - 1001450 kv.km

Valiuta - Egipto svaras