uždaryti

Rudens derliaus ir kulinarinė kelionė

Šventoji Žemė daugeliui asocijuojasi tik su bažnyčiomis ir vienuolynais. Tačiau šiame krašte gyvena ne tik kunigai ir vienuoliai. Čia gyvena ir paprasti žmonės, vyksta kultūriniai renginiai. Norėtume Jus supažindinti su derliaus nuėmimo laikotarpiu.

Rudens derliaus ir kulinarinė kelionė

Betliejus - Jeruzalė - Herodionas - Mar Saba - Hebronas - Jerichas - Negyvoji jūra - Auja ekologijos centras - Taybeh - Nablus - Sebastija

 

Kelionės programa

1 diena. Skrydis Vilnius - Ryga - Tel Avivas (Ben Guriono oro uostas). Pervežimas į 4* viešbutį Betliejuje. Registracija, laisvas laikas, vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

2 diena. Pusryčiai viešbutyje. Išvykstame link Jeruzalės. Tai vienas svarbiausių miestų visoms monoteistinėms religijoms. Ekskursinė programa mieste, kurios metu lankomės prie Vakarinės (Raudų) sienos. Taip pat apžiūrime keturis senojo miesto kvartalus: armėnų, musulmonų, žydų ir krikščionių. Vaikščiodami po senamiestį prisiminsime Kristaus kančių kelią - Via Dolorosa, Kristaus kapo bazilika. Trumpas atokvėpis kavinėje. Armėnų keramikos gaminių ekspozicija. Vakarienė Palestinos krikščionių ortodoksų centre Jeruzalėje. Grįžtame į Betliejų. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pusryčiai viešbutyje. Ekskursija po Betliejų. Kristaus gimimo bazilika. Nusileidus į šios bažnyčios požemius galima išvysti sidabrinę žvaigždę - Kristaus gimimo vietą. Vėliau pėsčiomis eisime link Pieno grotos. Ši vieta simbolizuoja kaip Marija maitino kūdikį ir jos pieno lašas nukritęs ant žemės pavertė ją balta uoliena. Net ir šiandien čia galima išvysti šią uolieną. Taip pat poros, negalinčios susilaukti vaikų čia gauna iš vienuolių maldą ir paketėlį su uoliena. Šalia esančiame vienuolyne kartais galima išvysti besimeldžiančias vienuoles, kurios maldos metu nė nekrusteli. Autobusu vykstame į Beit Sahuro miestelį į čia esančią Piemenėlių pievą. Kaip manoma čia oloje slėpęsi piemenys iš angelo gavo žinią apie kūdikėlio gimimą. Pietūs vietiniame restorane. Po pietų važiuojame link Beit Džalos miestelio, kuriame išvysime šiomis dienomis jau apleistus Saliamono baseinus. Kadaise čia buvo surenkamas šaltinių ir lietaus vanduo, kuris buvo tiekiamas Jeruzalės miestui. Vėliau važiuojame link Herodiono (Herodiumas). Ant kalvos kažkada buvę prabangūs rūmai su baseinais priklausė Erodui Didžiąjam - Judėjos, Galilėjos ir Batanėjos valdovui. Lankysimės ant kalvos esančiame graikų ortodoksų Mar Sabos vienuolyne, kuris žvelgia į Hidrono slėnį. Į šį vienuolyną neįleidžiamos moterys. Grįžtame link Betliejaus ir vykstame prie Rakelės kapo. Čia apžiūrėsime sienų meną. Vakare dabkeh (palestiniečių šokis) programa. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Pusryčiai viešbutyje. Vykstame link Jericho miesto. Istorikų nuomone tai vienas seniausių miestų pasaulyje. Lankomės mozaikų muziejuje (vienas iš nedaugelio pasaulyje esančių), Hišamo rūmuose (rūmai, pirčių komplesas, sodai, mozaikos). Pats laikas vykti prie Negyvosios jūros. Tai tarsi vienas iš pasaulio stebuklų. Vanduo čia praturtintas kone visais Mendelejevo lentelės elementais. Vandenyje ištirpę medžiagos suteikia sveikatos. Žmonės čia vyksta specialiai gydymosi tikslais, todėl pakrantėje yra pastatyti viešbučiai su SPA centrais. Maudynės jūroje (būtina laikytis saugumo reikalavimų). Grįždami sustosime Jericho vaisių turguje. Galėsite paragauti sezoninių vaisių sulčių. Auja ekologijos centre susipažinsite su dykumos gyvūnija ir augmenija, jų išsaugojimu. Poros valandų turo pėsčiomis pabaigoje vakarieniausime. Nakvynė Jericho mieste 3* viešbutyje.

6 diena. Pusryčiai viešbutyje. Važiuojame link Taybeh miesto. Čia dalyvausime alyvuogių derliaus nuėmime ir vėliau vyks ekskursija Taybeh alaus darykloje. Pietūs su maisto demonstracija arba Oktoberfestas (priklausomai nuo to ar vyks ši rudens šventė). Nakvynė Jericho mieste.

7 diena. Pusryčiai viešbutyje. Vykstame link Nablus miesto. Lankysimės Samariečių muziejuje, prie Jokūbo šulinio, pavaikščiosime po senamiestį. Taip pat sustosime prie tradicinių arabiškų saldumynų - kunafos parduotuvėlės. Lankysimės Sebastijoje. Atsisveikinimo vakarienė. Nakvienė 3* viešbutyje.

8 diena. Pusryčiai viešbutyje. Išvykimas į oro uostą. Skrydis Tel Avivas - Ryga - Vilnius.

Į kelionės kainą įskaičiuota:
Visi programoje numatyti pervežimai

4 nakvynės Betliejuje 4* viešbutyje
2 nakvynės Jeriche 3* viešbutyje
1 nakvynė Nablus 3* viešbutyje
Pusryčiai ir vakarienės
Įėjimai į programoje numatytus objektus
Vietinio gido paslaugos
Lydintis lietuviškai kalbantis kelionių vadovas
3 pietūs trečią, ketvirtą ir šeštą kelionės dienas

Į kelionės kainą neįskaičiuota:
Draudimas
Gėrimai maitinimų metu
Programoje nenumatytas maitinimas
Išvykimo mokestis
Asmeninės išlaidos
Arbatpinigiai gidui ir vairuotojams

Pastabos:
Pase esant Libano, Libijos, Irano, Irako, Sirijos, Jungtinių Arabų Emyratų, Saudo Arabijos ar Indonezijos vizoms gali būti papildomas patikrinimas
Kelionės organizatorius neatsako už pasienio tarnybų priimtus sprendimus
Į Mar Saba vienuolyną moterys neįleidžiamos
Mažiausias keliautojų skaičius 20 asmenų
Programos eiliškumas gali keistis

Šias ir kitas keliones galite užsisakyti paskambinę 8 678 17678, rašykite info@margos.lt arba užeikite J.Galvydžio g. 11b-1, Vilniuje